Diş hekimi kız

DIODE LAZER EPILASYON

DİŞ İMPLANTLARI & EKSİK DİŞLER

1
980’li yılların başından itibaren kaybedilen ve eksik dişlerin implantlarla değiştirilmesi Türkiye’de son derece başarılı bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Çünkü dişlerimize ne kadar özen gösterirsek gösterelim, çeşitli nedenlerle bir veya daha fazla dişi kaybetmemiz her zaman mümkündür.

Diş implantları, çiğneme işlevini ve kusursuz bir gülümsemeyi geri kazanmanın en gelişmiş yöntemidir. Diş implantlarının bazı avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Güçlü tutuş: Bu nedenle güvenli konuşma ve çiğneme
Mükemmel estetik: Dental implantlar doğal dişlerden ayırt edilemez
Çene kemiği maddesinin çıkarılması engellenir
Dayanıklılık: Uygun bakım ile ömür boyu dayanıklılık

 

Dişçide

Diş İmplantlar Hakkında Bilgi

Diş implantı, diş kaybından sonra diş kökünün yerini alan ve kendi çene kemiğinizee yerleştirilen, orada sorunsuz büyüyen kalıcı bir diş yerleştirme yöntemidir. Çene kemiğinde bulunan implant gövdesine ara parça yardımıyla kalıcı olarak bir implant üstü kuron yerleştirilerek gerçek bir diş yapısı taklit edilir.

İmplantlar öyle tanınmaz ve kendi dişleriniz gibi hissedilir, bu da implantları çok rahat hale getirir, kendi dişlerinizi korur ve günlük yaşamı diğer tedavi yöntemlerine göre kolaylaştırır. İmplantlar farklı malzemelerden (metal alerjileri için titanyum veya zirkonyum dioksit) yapılabilir.

Hastanın yaşam kalitesi ile ilgili olarak implantların önemi, işlevsellikleriyle, yani ne kadar iyi tutulup kullanılabilir hale getirilebileceğiyle, implantın görünümü ve bir implantın günlük kullanım rahatlığıyla ilgilidir.
Yerleştirme yaklaşık yarım saat sürer ve anestezi nedeniyle hasta için ağrısızdır.


İmplant çene kemiğine doğru büyüdükten sonra (yaklaşık 8 hafta), yapay diş (yani implant kronu) yerleştirilebilir ve tamamen işlevseldir.

 

KAPLAMALAR

Dişlerdeki renk değişikliğinin artık beyazlatma yardımı ile giderilemez olduğu durumlarda
kaplamalar iyi, uzun ömürlü ve sürdürülebilir bir alternatif olabilir.

Seramik kaplamalar sadece renk değişikliğini kapatmakla kalmaz, aynı zamanda dişte çatlak ve kırık alanları da görünmez hale getirir. Ayrıca bu diş estetiği yöntemi dişlerinizin yüzeyini korur. Kaplamalar yardımı ile dilerdeki hiza bozukluklarının, yapı bozukluklarının ve görsel bozuklukların giderilmesi mümkündür.

Herkes parlak bir gülümseme ister ve artık günümüzde sarı, renksiz, çarpık dişleri ve diş boşluklarını kapatmak ve böylece onlardan kurtulmak çok kolaydır.

  Renk, şekil ve materyal çeşitleri bulunmaktadır
  Vücut tarafından iyi tolere edilir ve hipoalerjeniktir
  Uzun ömürlü renkler
  Kaplamalar gerçek dişlerden neredeyse hiç ayırt edilemez
  Uzun raf ömrü (10 yıldan fazla)
  Düşük komplikasyon, yan etki ve sağlık riski


KRON

Diş implantlarının ana yapısında implantın kendisi ve krondan oluşur. Diş implantı çene kemiğine yerleştirilir ve diş kökü replasmanını oluşturur. Kron ise implant üzerine yerleştirilen asıl yapay diş kısmıdır.

Diş implantı tamamen veya kısmen seramikten yapılmıştır (bu durumda kronun içinde metal ve dıştaki seramik tabaka vardır), çünkü seramik yüksek düzeyde biyo-uyumluluğa sahiptir yani bu malzeme vücutta nötr davranır, alerjik veya toksik reaksiyon riskini son derece düşük düzeyde tutar.